ShowBiz

Videoja e fundit e të dashurës së Ronaldos teksa zhytet në...

Cristiano Ronaldo ka një ndër të dashurat më të bukura në radhët e futbollistit. Georgina Rodriguez ka një milion ndjekës në llogarinë personale në Instagram. E vetëdijshme për këtë, bukuroshja publikon fotografi dhe video mjaft të nxehta në Instagram, transmeton Telegrafi. Bukuroshja 22-vjeçare ka zbuluar në rrjetet sociale një video teksa shihet duke zhytur në […]

Shëndetësi

Kura natyrale për infeksionin mykotik

Infeksioni mykotik është një nga infeksionet më të përhapura tek femrat. Çdo femër, të paktën një herë në jetë, por ka edhe raste të tjera të cilave u përsëritët herë pas here, ndërsa mund te shfaqet edhe tek vajzat e vogla. Infeksioni mykotik vaginal njihet ndryshe edhe si Candida, transmeton Telegrafi. Kjo është një kërpudhë …

“Doja dhomë në hotel me 5 yje”, ministrja Karabina i kërkon...

Me një ton aspak të mirëkuptueshëm por me një kërkesë llogarie i është drejtuar ministrja teknike e Arsimit në Shqipëri, Mirela Karabina, institucionit të Ministrisë së Arsimit në Kosovë lidhur me akomodimin e saj në një hotel normal në shtetin fqinj. Dhoma ku u akomodua Ministri i Arsimit, ishte jashte çdo standardi per nje nivel te tille perfaqesimi. Me VKM, …