Shtëpi Lajme 30 të nominuarit për “Topin e Artë”

30 të nominuarit për “Topin e Artë”

Shperndaje në Facebook.

promo301768751_1481533998-1909907

Sonte (20:00) do të mësohet fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2016
Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Antoine Griezmann, janë tre lojtarët më favoritët për tri pozitat e para, shkruan Gazeta Express.

Ronaldo dhe Messi janë favoritët kryesor për të triumfuar në garën për më të mirin e vitit, ku Messi është në kërkim të “Topit të Artë” të gjashtë në karrierë, derisa Ronaldo të katërt, përcjell Gazeta Express.

30 të nominuarit për “Topin e Artë”

Sergio Aguero (Manchester City), Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund), Gareth Bale (Real Madrid), Gianluigi Buffon (Juventus), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Kevin de Bruyne (Manchester City), Paulo Dybala (Juventus), Diego Godin (Atletico Madrid), Antoine Griezmann(Atletico Madrid), Gonzalo Higuain (Juventus), Zlatan Ibrahimovic(Manchester United), Andres Iniesta (Barcelona), Koke (Atletico Madrid), Toni Kroos (Real Madrid), Robert Lewandowski (Bayern Munich), Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Riyad Mahrez (Leicester City), Lionel Messi (Barcelona), Luka Modric (Real Madrid), Thomas Muller (Bayern Munich), Manuel Neuer (Bayern Munich), Neymar (Barcelona), Dimitri Payet (West Ham), Pepe (Real Madrid), Paul Pogba (Manchester United), Rui Patricio (Sporting Lisbon), Sergio Ramos (Real Madrid), Luis Suarez (Barcelona), Jamie Vardy (Leicester City), Arturo Vidal (Bayern Munich).