Shtëpi Autoret Postime nga Gazeta

Gazeta

18157 POSTIME 0 Komentet

Si ta kuptoni që telefoni po ju përgjohet?

Në kohën kur secili ka telefon celular, kryesisht me lehtësi mund të përgjoheni nga ana e pronarit. Ja disa këshilla të rëndësishme në kuadër të aferës së përgjimeve në Maqedoni. Telefonët celular janë caku kryesor i përgjimit, shkruan “Portalb”. Ekzistojnë disa mënyra se si në mënyrë ilegale mund të iu përgjojnë: 1. Një pajisje eksterne […]

Njihuni me printerin për celularë të mençur (Video)

Ky lloj printeri mund të vendoset shumë lehtë edhe në xhep. Ai lidhet shumë lehtë përmes wirelessit me një iPhone apo celularë Android dhe është në gjendje që të printojë fotografi me ngjyra në vetëm një minutë Por, ky printer i tillë nuk është i vetmi. Ekzistojnë edhe disa lloje të ngjashme të printerëve të […]

Kujdes! Televizori i shtëpisë mund të ju monitorojë?! (Video)

Edhe pse duket e pabesueshme!!! Lexoje me kujdes! Siç bëri të ditur një kompani malteze,televizori i shtëpisë tuaj mund të funksionoj si “Vëllai i Madh” – “Big Brother” dhe të regjistroi çdo lëvize të pjestarëve të familjes, pa e ditur askush! Kompania publikoi madje dhe një video, në të cilën mund të shikoj gjithkush se […]

Si të karikoni telefonin për 30 sekonda

; ; ; ; ; ; hkencëtarët besojnë se kanë gjetur një mënyrë se si të karikoni baterinë e telefonit tuaj smartphone në 30 sekonda. Ata pohojnë se nëse përdorni të ashtuquajturat “pika kuantike” mund të shpejtoni ritmin e karikimit në telefon. Pikat kuantike janë pjesëza të vogla 10 herë më të holla se floku […]

Ilaçi natyror për fyt

Të gjithë ne, kush më shpesh, e kush më rrallë, kemi probleme me dhembje të fytit. Sot ka shumë ilaçe për këtë sëmundje. Por, në vend të marrjes së ilaçeve, të cilat e dobësojnë imunitetin e organizmit, përdoreni këtë ilaç natyror, i cili përgatitet me lehtësi. Përgatitja: Në një enë të qelqtë renditni rriskat e […]

Si ta përdorni Facebook pa internet?

Çfarë nëse ju themi se mund ta përdorni rrjetin social Facebook në celular në të njëjtën mënyrë siç e përdorni në PC por pa internet dhe pa u brengosur fare për paketa të internetit që janë në dispozicion nga operatori juaj? Po është e mundur. Shumë njerëz e kanë provuar këtë trik dhe rrjeti më […]

Nuk i ec princit britanik, rrëzohet dy herë nga kali (Video)

Princi britanik, Harry, ka përjetuar dy pakëndshmëri teksa luante ‘polo’ për qëllime humanitare në Afrikën e Jugut. Siç raporton BBC, princi ishte duke kalëruar kalin, i cili në një moment e rrëzoi në tokë. Fatmirësisht, ai e zbuti rënien duke u mbajtur me duar. Loja u ndal pas rënies së princit, por ai shumë shpejt [&hellip

John Newman: Rakia e Shqipërisë e fortë si karburant avionësh

Këngëtari i famshëm John Newman ishtë mbrëmë në Tiranë, ku ka performuar para publikut shqiptar. 25-vjeçari që kryeson top listat britanike, pak përpara se të këndonte “Love me again”, apo hite të tjera në sheshin “Skënderbej”, ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin “Select” në Top Channel ku ka rrëfyer jo vetëm për jetën e [&hellip

Vuçiq në rrezik, ushtria e gatshme ta mbrojë

Sipas vlerësimeve të shërbimeve të sigurisë në Serbi, kryeministrit Aleksandar Vuçiq është personi më i rrezikuar aktualisht, ndërsa për ta mbrojtur atë është ofruar edhe ushtria serbe. Këtë deklaratë e ka bërë sot ministri i mbrojtjes në Serbi, Bratislav Gashiq, duke thënë se ushtria është e gatshme për t’i ofruar siguri kryeministrit, dhe është shprehur absolutisht i gatshëm “për t’iu […]