Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

33144 POSTIME 0 Komentet

Rrëfimi i 35-vjeçares shqiptare: Burri më pranoi ndonëse punoja prostitutë

Në emisionin “Rudina” është transmetuar rrëfimi i një vajze të quajtur Lola. Ajo ishte vetëm 15- vjeçe kur u dashura me një djalë dhe së bashku me të mori të ashtuquajturën udhëtimin e ëndrrave drejt Italisë. Një udhëtim që u kthye në makthin e jetës dhe që sot afërsisht 20 vite më vonë ka lënë …

Shfaqet imazhi i Nënë Terezës në një pemë në Britani, fotoja...

Në degën e një peme është shfaqur imazhi një gruaje që dukej sikur mbante të veshur një sari të bardhë dhe duart i kishte të kryqëzuara përpara. Imazhi ka një ngjashmëri të frikshme me misionaren Nënë Tereza. Imazhi u gjet në Allerton, pranë Liverpool në Angli dhe ishte Kevin McKevitt, ai i cili e vuri …

Ku është Lola e “Njerëz dhe Fate” sot dhe ç’ka ndodhur...

Trajtonte ngjarjet e fenomeneve të viteve ’90 në një mënyrë të tillë sa edhe sot mbahen mend. Seriali “Njerëz dhe Fate” do të ishte një nga serialet më të suksesshëm në Shqipëri, me një kast të mrekullueshëm aktorësh. Një prej këtyre aktoreve mbetet edhe personazhi i Lolës, emri i të cilës është Valbona Imami. Por …

Zbulohet FOTO-ja e Encës pa fotoshop, shumë larg Encës që njohim...

Enca Haxhia mbetet një nga këngëtaret më seksi të skenës muzikore shqiptare. Format e saj të kolme janë gjithnjë kryefjalë në mediat rozë për shkak tërheqjes dhe të joshjes që nxisin te adhuruesit e saj. Faqja “Vipat e Bllokut” në Instagram ka publikuar një foto, e cila e shfaq Encën me më shumë kilogramë dhe …

Kur e sheh thua vetë me vete të isha unë, por...

Kur e she thua vet mevete te isha une, por ne fund te videos thua shyqyr qe nuk isha une… Kur ta shikoni videon në fillim edhe ju do të dëshironit të ishit në vendin e tij. Por ky mendim do t’iu ndryshojë kur të shihni fundin e videos./gazetaglobale.net/ Për më shumë ndiqeni videon më …

Shkon për plazh në Durrës, lemeriset nga ajo që shikon në...

Lajmi i turistes ruse, e cila hubi jetën si pasojë e një motori ujë ka bërë xhiron nëpër të gjitha mediat. Pas asaj që ndodhi gjëja më minimale që duhet të bëhej ishte një të shënoheshin zonat ku këto mjete mund të lëvizin. Një gjë e tillë nuk ka ndodhur, e themi këtë, pasi një …

Tradita makabre: Mijëra euro për vajza që vriten për “t’i martuar”...

Një nuse kufomë për një martesë fantazmë. Kjo gjë ndodh ende në ditët tona, në Kinë, në një ritual makabër i njohur si minghum. Në provincën Shaanxi pak ditë më parë, një burrë u arrestua fundjavën e kaluar për vrasjen e dy grave me aftësi të kufizuara, të cilat i shiti në tregun e zi, …

Getoari e kishte veshur në spotin high 4 real por a...

Te pakten 5000 dollar eshte kostoja e veshjes se Getit ne klipin e tij te fundit “High 4-Real”. Perkrah Getit ne klip paraqiten te veshur me rroba te shtrenjta firmato edhe çunat tjere te labelit Babastar. Megjithate, ajo qe ben pershtypje me se shumti ne video eshte veshja “VERSACE baroque print hooded cape” qe mbanë …

Geti godet rëndë Noizyn, e bën për në spital (VIDEO)

Geti e bën për në spital Noizyn. Keshtu thone burime prane reperit te njohur nga Shqiperia. Por, kete radhe nuk behet fjale per ndonje perljeshje fizike por per shkak te xhelozive ne aspektin profesional. Persona te afert me Noizyn thone se naten e publikimit te kenges High 4, Noizy ka qene i hospitalizuar ne nje …

Kjo është Dasma shqiptare që çmendi Australinë (VIDEO)

Kjo dasmë shqiptare në diasporë, në Australinë e largët, është bërë hit në internet dhe po merr pëlqime dhe komplimente të shumta. Një familje shqiptare marton Djalin dhe atmosfera në banket duket se ka arritur kulmi, kur dhëndri rrëmben mikrofonin dhe i një surprizë të bukur jo vetëm nuses, por të gjithë të pranishmëve. Ai …