Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

33144 POSTIME 0 Komentet

Befason Perez, vendos ta shes njërin nga BBC (Foto)

Florentino Perez ka vendosur ta shes njërin nga treshja e sulmit e njohur si BBC Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka vendosur ta shes sulmuesin francez Karim Benzema, pas tetë viteve të kaluara në Santiago Bernabeu. Perez beson se koha e Banezemas ka përfunduar dhe më e mira për skuadrën do të ishte që […]

James mesazh Zidane pas largimit të Moratas

James Rodriguez ka komentuar transferimin e Alvaro Moratas në Chelsea Mesfushori kolumbian, i cili gjatë kësaj vere është larguar nga Real Madrid për t’u huazuar në Bayern Munich, ka folur për largimin e Alvaro Moratas. Kolumbiani mendon se Zinedine Zidane ka humbur një lojtar që ka luajtur pak e ka shënuar shumë gola. “Morata është […]

‘Irlanda e veriut dhe Islanda dy ndeshje shumë të vështira për...

Ekipi U21 i Shqipërisë do të ketë dy ndeshje shumë të vështira në kualifikimet për Euro 2019, ndaj Irlandës së Veriut me 31 gusht dhe Islandës me 4 shtator Trajneri i Shpresave, Alban Bushi ka folur për “Supersport”, ku i vlerësoi si tejet të vështira dy përballjet e radhës, ndërsa theksoi se do të dëshironte […]

Ja çfarë i ndodh trupit pas një ndarje në marrëdhënie

Ndarjet janë të vështira për të gjithë. Ndjenjat tona janë të rëndësishme për trupin, dhe përvojat emocionale dhe stresi kanë një ndikim direkt në trupin tonë. Gazeta Express ka vendosur sot që t’ju tregojë se çfarë i ndodh trupin tonë kur një marrëdhënie përfundon. 1. Ankth dhe probleme me gjumë Njerëzit janë të programuar për […]

Thaçi nuk e mandaton Vetëvendosjen pas dështimit të PAN-it?

Skenari i rrezikshëm i Presidentit për ta dërguar vendin në zgjedhje Presidenti Thaçi edhe kësaj radhe po përgatit skenar të rrezikshëm në mënyrë që të thellojë krizë institucionale pas zgjedhore, nga vetë “kuzhina presidenciale e tij”. Ditë më parë në një intervistë presidenti Thaçi ka bërë të qartë se nuk do të mandatoj asnjë kandidat […]

Çmenduri: Ja sa pagoi City për gjashtë lojtarë

Manchester City është skuadra që ka shpenzuar më së shumti gjatë këtij afati kalimtar Trajneri Pep Guardiola duhet të jetë i kënaqur me drejtuesit e Manchester Cityt, të cilët deri me tani kanë shpenzuar 241 milionë euro për transferime. Me këto para City ka blerë vetëm gjashtë lojtarë, por të cilët kanë pasur çmime shumë […]

E kuptoi se po bënin seks në tualetin e aeroplanit, nxori...

Në një fluturim nga Londra në Miami, pasagjeri David Eve ishte ulur shumë afër tualetit, dhe kjo është arsyeja se pse ai arriti të regjistronte momentin kur një çift i panjohur kishte shfrytëzuar tualetin për të bërë seks. Në fakt, siç shkruajnë mediat e huaja, David e mësoi se çifti ishin futur në tualetin e […]

Çka po ndodh: Taman i siguruan numrat, deputeti i PAN-it, bojkoton...

Deputeti i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka paralajmëruar bojkotimin që mund ta bëjë me 3 gusht, datë kjo kur pritet të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovë e kësaj legjislature, shkruan NewBorn. Këtë Zeka e ka thënë si shenjë ‘hakamarrje’ siç thotë ai ndaj Presidentit Hashim Thaçi. Thaçi cakton seancen me 3 “perinat” […]

Ronaldo me deklaratë të pabesueshme për Messin dhe Neymarin

Cristiano Ronaldo gjatë një interviste për ESPN-nën, ka deklaruar se konkurrenca me lojtarë si Lionel Messi e Neymar, e mban atë të motivuar për të luajtur gjithmonë në nivele të larta. Është Lionel Messi, rivali më i madh i Ronaldos në vitet e fundit. Por ky rivalitet, duket se e ka bërë vetëm më të […]

Milaim Zeka tregon se ku ka lindur Teuta Rugova

Deputeti i zgjedhur nga radhët e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN), Milaim Zeka, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, ka thënë se në kohën kur ka lindur deputetja e zgjedhur e LDK-së, Teuta Rugova, ai ka qenë bashkë me babanë e saj, presidentin Ibrahim Rugovën. Ai përsëriti Teuta ka lind të Drenicë. “Teuta Rugova ka lindur në […]