Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

33144 POSTIME 0 Komentet

Shpenzoi 4 mijë dollarë për të zmadhuar gjoksin në vitin 1999,...

Aktorja e filmave për të rritur, Elizabeth Starr do i duhet të kryej një operacion për heqjen e impiantit të silikonit. Gjoksi i saj është zmadhuar aq shumë sa ka arritur deri tek barku i saj. 47- vjeçarja shpenzoi 4 mijë dollarë për të zmadhuar gjoksin e saj në vitin 1999. Ajo nuk e dinte se impiantet që ka vendosur …

Sa trekëndësha mund t’i shihni? Ky test është bërë hit në...

Një test i ri i thjeshtë që i pyet përdoruesit që të kalkulojnë numrin e trekëndëshave në një fotografi është bërë hit në internet. Vizatimi i thjeshtë, që u krijua nga Kumar Ankit në quora.com dhe i shpërndarë me qindra mijëra herë në Facebook, shfaq një skicë të thjeshtë dhe i pyet përdoruesit që të kalkulojnë se sa trekëndësha ndodhen …

Në fillim e refuzoi dhe u tall me të, por më...

Në fillim e refuzoi dhe u tall me të, por kur e kuptoi çfarë veture ka…(Video) NE fillim ai e luti të ndihmonte , me pas të dalin së bashku por vajza ne këtë video tallet shumë rëndë me djaloshin.. Ndërsa pastaj pasi i vie makina e shtrenjtë ajo filloi ti vardisej Per me shume ndiqeni videon Origjinale

Anullojini pushimet, pas datës 25 Korrik vijnë surprizat e temperaturave

Për ata që po vuajnë nga kto temperatura të larta, ka një lajm të mirë. Prej datës 25 deri në 29 korrik temperaturat do të jenë më të ulta. “Bazuar në parashikimin e fushës termike për ditët vijuese deri në fund të korrikut 2017, pritet që të vijojnë temperaturat e larta deri të hënën dt. 24 korrik 2017, ndërsa shkëputet …

Trondit këngëtari i njohur shqiptar: “Muzikën e bëj për qejf, sepse...

Këtë javë, mikrofoni i “Thumb” ka udhëtuar drejt qytetit të Vlorës ku ka gjetur një sërë emrash të njohur në “Maratonën e Këngës”. Një nga këto emra ishte edhe këngëtari e kompozitori i njohur Gjergj Leka, i cili iu përgjigj të gjitha pyetjeve një më një. I pyetur nëse do të bënte pushime apo muzikë këtë verë, Gjergji përgjigjet: “Muzikën …

“Ja si e vrau nëna babain në sytë e mi”, aktorja...

shtë padyshim një nga bjondet më bombastike të Hollywood-it, e pak ditë më parë tërhoqi vëmendjen me paraqitjen e saj bombastike në premierën e ‘Atomic Blonde’, që u mbajt në Berlin. Veshur me reçipeta dhe minifund të bardhë, trupi seksi i aktores la shumë vend për komente pozitive. Por, së fundmi, Theron ka rrëfyer një anë të errët të fëmijërisë …

Çifti kapet mat në tualetin e avionit: Bërtisnin aq shumë sa...

Gjatë një fluturimi nga Londra në Miami, pasagjeri David Eve ka filmuar një çift teksa kryenin marrëdhënie në tualetin e avionit. David ishte ulur shumë afër tualetit dhe zhurma që bënte çifti i ka tërhequr vëmendjen. Ata u futën njëri pas tjetrit dhe e kuptova që në fillim çdo bënin, por jo që do lëshonin aq shumë pasthirrma”,- ka thënë …

Tragjedi te një familje në Tiranë, u vdes djali pasi u...

Tragjedi për një familje në Tiranë, humbi fëmijën e saj vetëm tre vjeç, pasi ra nga krevati ndërsa ishte duke fjetur. Ngjarja e dhimbshme ndodhi në familjen e prindërve të rinj në Mushqetë të Bërzhitës në rrethin e Tiranës, raporton noa.al duke cituar burime zyrtare nga policia e Shtetit. Fëmija 3 vjeç, S.V., ishte duke fjetur në shtratin e tij, …

Ja çfarë parashikon horoskopi për ditën e dasmës tuaj

Zbuloni shumë për lidhjen tuaj, duke u bazuar në datën e martesës suaj Ashtu siç ekziston horoskopi, sipas datës së lindjes, ekziston edhe sipas datës së martesës, ndërsa zbulon se si janë radhitur yjet atë ditë, dhe se çfarë ju ka përgatitur fati për të ardhmen. Gjejeni datën, në të cilën jeni martuar në kuadër të njërës prej shenjave të …

Zvicra tronditet nga një sulm, shumë të lënduar (FOTO)

Të paktën pesë persona u lënduan, dy prej tyre rëndë, në një sulm që tronditi qytetin zviceran të Schaffhausen. Sulmi u krye nga një person i paidentifikuar, tha policia. Policia nuk dha më shumë detaje për sulmin, por megjithatë ata mbyllën qendrën e qytetit i cili ndodhet në afërsi me kufirin gjerman. Në një njoftim nga gazeta zvicerane Blick, një …