Shtëpi Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

36763 POSTIME 0 Komentet

Në Beograd përsëri shtyhet gjyqi për masakrat e Pejës

Gjyqi i dhjetë ish-trupave të Ushtrisë Jugosllave për masakrimin e 188 fshatarëve shqiptarë të Kosovës në vitin 1999 u shty për herë të dytë pasi dëshmitarët nga Kosova nuk u paraqitën në gjykatë. Seanca e ditës së hënë në Gjykatën Speciale të Beogradit shtyhet sepse dy dëshmitarët shqiptarë të Kosovës nuk u paraqitën të dëshmonin …

LIBE voton raportin e Fajon, por kundërshton liberalizimin e vizave për...

Komiteti LIBE ka kërkuar që Kosova të përmbushë kriterin e ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi, i cili nuk u votua në Parlamentin e Kosovës më 1 shtator. Komiteti LIBE i Parlamentit Europian ka votuar për raportin e Tanja Fajon, mirëpo ka kundërshtuar procesin e mëtejmë të liberalizimit të vizave. Raportuesja e posaçme e …

Shenjat e horoskopit me të cilat nuk duhet të dashurohesh

Ja cilat janë DASHI Duke qenë një shenjë e zjarrtë nuk shkon aspak dakord me Shigjetarin, me të cilin duhet patur një durim që ti se ke. Dhe me Bricjapin, qëndrimi me të cilin kërkon një motivim të madh. Pra të mbesin edhe 10 shenja të tjera. Dashurohu me to në mënyrë që të mos …

Plisat këndojnë ‘Kosova është zemra e Shqipërisë’, shikoni reagimin e Taulant...

Disa orë na ndajnë nga ndeshja Shqipëri-Maqedoni dhe atmosfera në Shkodër ndryshe nga miqësorja me Marokun është një spektakël i vërtetë “Plisat” janë ata që duke ecur në çdo cep të qytetit të Shkodrës, me fjalët “Kosova është zemra e Shqipërisë”, kanë emocionuar të gjithë tifozët e tjerë dhe qytetarët shkodran. Pak më parë ata …

Shahisti Ilir Meta dhe “get the job done”

Për ndërkombëtarët ishin me rëndësi dy gjëra, “get the job done,” (kryeje punën) dhë “deliver,” “jep rezultat.” Meta e kuptoi këtë dhe luajti shkëlqyeshëm, duke i bërë të dyja, duke kryer punën dhe duke dhënë rezultat. Ishte pikërisht kjo që penalizoi Bashën dhe që shkaktoi nervozizëm te Rama. Qoftë Basha, qoftë Rama ishin brenda logjikës …

Shtoi spekulimet për lidhjen e re, por vëmendje tërhoqën të pasmet...

Është raportuar se Khloe Kardashian po shijon një romancë me Tristan Thompson. Dhe pjesëtarja e klanit Kardashian ka nxitur më shumë spekulime kur u shfaq duke u argëtuar me 25-vjeçarin në Cabo San Lucas të Meksikës. Ajo është kujdesur që e gjithë vëmendja e të dashurit, por edhe të pranishmëve të tjerë të ishte tek …

Aurela po i shijon në maksimum pushimet (Foto)

Teksa po vazhdon pushimi i Aurela Hoxhës në Maldive, bukuroshja vazhdon të mbajë kontakt me ndjekësit e saj përmes fotografive që i publikon. Ditë më parë, ajo solli një imazh nga shtrati, ndërsa modelja ka ardhur sërish me një pozë me bikini. “Nëse mund ta ndjeni këtë…”, shkruan në përshkrimin e fotografisë. Aurela ruan lidhjen …

Këtë herë Linda e bën shqiponjën gjysmënudo (Foto)

Edhe kësaj radhe nuk deshi të ikte vëmendja prej saj është fjala për Linda Morinën, trasnmeton ORAinfo. Sërish me postime të parreshtura e i fundit prej saj është një foto në Instagram ku shihet Linda e veshur me bikini kuq e zi duke e bërë me duar shqiponjën, gjë që çdo herë rikujton faktin se …

Edona James godet përsëri, shfaqet gjysmë e zhveshur (Foto)

Edona James bëri shumë bujë të madhe kur u paraqit në disa emisione televizive, pasi që tregoi historinë e saj si tranvestiti i parë shqiptar. Që nga ai moment, James, u bë e njohur për të gjithë. Përmes rrjetit social Instagram, ajo publikon foto duke pozuar në mënyra të ndryshme. James ditë më parë ka …

Këtë video nuk e keni parë kurrë, Vali Corleone i çan...

Njëri prej personave më të përfolur në skenën tonë është padyshim Vali Corleone. Ai njihet për jetën luksoze që ka, me makina të shtrenjta dhe me femra shumë. Por kur është puna tek përgatitjet e stinës së dimrit, ai është mjaft aktiv me punët e shtëpisë. Në një video që ka siguruar Gazeta Express, King …