Shtëpi Lajme Bombë nga Spanja: Real Madrid pas finales së Kardifit i’a rrëmben Juventusit...

Bombë nga Spanja: Real Madrid pas finales së Kardifit i’a rrëmben Juventusit yllin e ekipit

Shperndaje në Facebook.

TURIN, ITALY – APRIL 18: Leonardo Bonucci of Juventus FC celebrates a victory at the end of the Serie A match between Juventus FC and SS Lazio at Juventus Arena on April 18, 2015 in Turin, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Sipas raporteve më të fundit të prestigjozes spanjolle “Marca”, zyrtarët e Real Madrid do të takohen personalisht me mbrojtësin e Juventus, Leonardo Bonucci, i cili shihet si zëvendësues ideal i portugezit Pepe, shkruan “Korneri.net”.

Italiani ka një klauzolë me klubin italin prej 40 milionë euro, shifër që madrilenët janë të gatshëm ta paguajnë për ta bërë të tyrin italianin.

E vetmja pengesë në këtë dëshirë është Juventus, e cila këto dit pritet ti ofrojë Bonuccit një rinovim kontrate dhe sigurisht klauzola do të rritej./Korneri.net.