Shtëpi Kuriozitete E pabesueshme por e vërtet: Publikohet videoja e gruas që solli në...

E pabesueshme por e vërtet: Publikohet videoja e gruas që solli në jetë një kec, pas dy vitesh shtatzëni (Foto/Video, +18)

Shperndaje në Facebook.

Një grua ka sjellë në jetë një kec pas shtatzënisë dyvjeçare, raportojnë mediat nigeriane.

Gruas së shfaqur në video nuk i është zbuluar identiteti, e cila raportohet se ka qenë shtatzënë për dy vite dhe që kishte kërkuar ndihmë në spitalin më të afërt, transmeton Telegrafi.

Por një klinikë që ofron trajtim mjekësor falas që ishte hapur nga një pastor lokal, i kishte dalë në ndihmë gruas e cila ishte shtatzënë.

Në një video të publikuar në internet, shfaq një turmë e njerëzve që ishin mbledhur rreth kafshës që ishte sjellë në jetë nga gruaja që ishte larë në gjak në një dysheme prej betoni.

Ngjarja raportohet se ka ndodhur në qytetin Port Hacourt në Nigeri, ndërsa videoja është publikuar për të shuar dyshimet tek ata persona që nuk besonin se kishte ndodhur një gjë e tillë.

Por ende nuk dihet se si ky kec ka përfunduar e shtrirë në dyshemenë prej betoni. /GazetaGobale/