Shtëpi Lajme ‘Gjeli’ që po çmend top ekipet e Ligës Premier

‘Gjeli’ që po çmend top ekipet e Ligës Premier

Shperndaje në Facebook.

belotti-1-780x439

Joe Hart erdhi në Serie A, por bashkëlojtari i tij te Torino, Andrea Belotti kërkohet nga klubet e Ligës Premier si Arsenali dhe Liverpooli.

Sipas The Sun, ‘Revolveristët’, por edhe ‘Të Kuqtë’ do të bëjnë ofertë në muajt e ardhëm për sulmuesin e talentuar.

22 vjeçari ka shënuar katër gola në dy ndeshje këtë sezon në Serie A.

Në vitin 2016 ish sulmuesi i Palermos ka shënuar hiq më pak se 12 gola.

Me këto paraqitje ai ka fituar edhe një vend te Kombëtarja e Italisë ku është ftuar së fundmi.

Belotti njihet me nofkën Il Gallo (Gjeli) pasi ai i bashkon duart dhe feston sikur të ishte gjel. /GazetaGobale/